پاورپوینت رفتار شناسی در پرورش اسب

چهارشنبه 27 بهمن 1395 12:46 ب.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پاورپوینت رفتار شناسی در پرورش اسب شامل  47  صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از پاورپوینت های جامع و کامل در مورد  رفتار شناسی در پرورش اسب  می باشد

رفتار شناسی در پرورش اسب

به نظر می رسدگله های رمیده ویا درحال چرای اسب نقاشی شده در دشتهای دوردست آنچنان قرابتی با اسبهای اهلی درون اصطبلها که ایام را به خوردن و کار کردن و یا چریدن در پادوکها می گذرانند نداشته باشند ، اعمال و رفتارشان را از اجداد وحشی خود به ارث برده وحفظ کرده اند.

اگر با اسب سرو کار دارید باید بر رفتار او اشراف داشته باشید تا از واکنشهای او در قبال محرکهای خاص آگاه بوده و زبان گویای اندام او و اصوات هشدار دهنده اش را هم بدانید.

عمده دلیل بر این آگاهی ، ایمنی است . برای اجتناب از هر گونه خطر و یا آسیب احتمالی .

دیگر ویژگی این آگاهی حفظ سلامت جسم و روان اوست که به موقع از بیماری و یا ناخشنودی او مطلع شده و در پی رفع آن بر آیید . و دیگر آنکه بتوانید با علم به رفتار اسب این حیوان را به بهترین نحو تر بیت نموده و ازاودر جهت های اهداف خویش استفاده کنید.

رفتارهای غیر طبیعی در اسب

روش طبیعی زندگی اسب

امروزه گله های اندکی آن هم در دورافتاده ترین نقاط کره زمین به زندگی ادامه میدهند.دراین روش زندگی طبیعی و آزادانه آنها چراگاهها،سبزینه زارها،بوته زارهارا برای پیدا کردن آب و غذا در می نوردند.زندگی در گله حافظ امنیت آنهاست و این گله را سیلمی برتر،محافظت می کند و احتمال خطر قریب الوقوع را هشدار می دهد .

اسب وحشی باید واکنشهای سریعی داشته باشد تا بتواند به زندگی ادامه دهد.کره های نو زائیده شده باید به سرعت سرپا بایستند تا اگر گله رمید،آنرا همراهی کنند.اسب فقط به هنگامی که گیر می افتد با لگد و سر دست زدن ویا گاز گرفتن به دفاع بر می خیزد .ضامن تنازع بقا در اسب شنوائی خوب، دید وسیع و سرعت در فرار به هنگام لزوم است .

هنوز هم بسیاری از ویژگی ها و غرایز اسبهای وحشی در مناطق امروزی به چشم می خورد برای اطلاع از واکنشهای خاص اسب باید این غرایز و ویژگی را بشناسیم.

وجوه تمایز – مشخصات

اسب دارای وجوه تمایز و مشخصاتی است که بخشی از طبیعت او هستند و این رفتار و روش متمایز زندگی اش او را از سایر موجودات متمایز می کند .

اگر اسبی در محوطه ای محصوربه تنهایی رها شود ، به وضوح دیده می شود که سراسیمه و شیهه کشان به این طرف و آن طرف دویده و حتی از نرده ها می پرد تا خود را به دیگران و در کنارشان برساند. بعضی از اسبها از بودن در کنا رحیواناتی مثل گاو و گوسفند هم راضی به نظر می رسند ولی به ندرت تنهایی را دوست دارند.

فهرست صفات ویژه برای به خاطر سپاری زندگی اجتماعی ( گله ) ؛پرسه زنی ، تقلید کننده،چرنده ،کنجکاوی ، حافظه قوی، قانون سلسله مراتب می باشد.

پرسه زنی

اسبها در طبیعت به دنبال غذا از مرتعی به مرتع دیگر پرسه زده و چرا می کنند.بیشتر اسبها امروزه درحصارها نگهداری می شوندولی این خصیصه را همچنان حفظ کرده اند . ممکن است اسبی در حال چریدن در محلی ناگهان به محل دیگری نقل مکان کند . نکته جالب ، غریزه میل به منزل است که در اسبهای اهلی همچنان به قوت خود باقی است .

چه بسا اتفاق افتاده که اسبی رم کرده با سواریابدون سوار راهی منزل شده وحتی اگر سوارراه راگم کرده باشد اسب او را به طرف آن رهنمون کرده است . اسبها باعلاقه وشوق زیاد باگامهایی بلندتربه سمت منزل واسبهای دیگربرمی گردند.

ساز و کار دفاعی

بیشتر واکنش اسبها بازتاب این حقیقت است که آنها قربانی شکارچیان بوده اند .وسیله دفاعی آنها به ترتیب اولویت فرار و سپس جنگ است .

اولین واکنش فرار است و در صورت گیر افتادن به لگد پرانی ،جفتک اندازی و الاکلنگ و سردست زدن می پردازند ،که در این حالت از ضربات دست همانند پا استفاده می شود.

اسبهابرسرآب وغذابایکدیگرمبارزه نموده وبرتری خودرابه رخ دیگری می کشند تااینکه رغیب راازمحیط دورکنند.

قانون سلسله مراتب

به طریق اولی اسبها آزادی خواه نیستند و به هنگام زندگی آرام و در صورت هجوم دسته ای گرگ وقت را برای فرار کردن یا نکردن تلف نمی کنند .در این حالت به تبعیت از رهبری سیلمی غالب پا به فرار می گذارند . این سیلمی محافظ گله و راهنمای آنها به طرف آب و علوفه است . در بیشتراوقات این نقش رهبری را برای اسبهای اهلی،انسان عهده دارمی شود . در گله اسبهای وحشی سیلمی ویا مادیان غالب عهده دار رهبری است که این رهبریت تحت قانون اطاعت ازبرتریاسلسله مراتب قدرت،صورت می گیرد و برای عهده دار شدن این نقش قدرت وقاطعیت،نقش اساسی ایفا می کند .

کنجکاوی

اسبها شدیدا کنجکاوند واغلب برای کشف غیر معمول ها به این طرف و آنطرف سر می زنند ،از این خصیصه می توان برای به دام انداختن اسبهای دست نیافتنی درمزارع استفاده کرد. دراصطبلهایی که اصولی ساخته شده اند دیواره ی کناری هرباکس طوری طراحی شده که اسبها به راحتی قادر به دیدن هم باشند تا کنجکاویشان درمورد اسبهای دیگر ارضاء شود. اسب می خواهد بدان اسبی که درهمسایگی اش میباشدکیست ، چه ویژگیهایی دارد،چه میکند تابتواند بااوارتباط دیداری ، علاوه برشنیداری داشته باشد.


جهت دانلود متن کامل پاورپوینت رفتار شناسی در پرورش اسب کلیک نمایید


برچسب ها: پاورپوینت رفتار شناسی در پرورش اسب ، دانلود پاورپوینت رفتار شناسی در پرورش اسب ، مقاله رفتار شناسی در پرورش اسب ، تحقیق رفتار شناسی در پرورش اسب ، مقاله در مورد رفتار شناسی در پرورش اسب ، تحقیق در مورد رفتار شناسی در پرورش اسب ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 12:48 ب.ظ
دیدگاه ها ()

پاورپوینت نژادهای گاو گوشتی

چهارشنبه 27 بهمن 1395 12:26 ب.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پاورپوینت نژادهای گاو گوشتی شامل 35  صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از پاورپوینت های جامع و کامل در مورد  نژادهای گاو گوشتی   می باشد

● بلان بلوبژ:

در کشورهای بلؤیک و فرانسه وجود دارد و جزٕء نزادهای بومی و مقاوم این کشورهاست و خاصیت ماهیچه مضاعف در این نژادها دیده میشود . رنگ بدن اغلب سفید یکدست یا بلق سیاه وسفید است . وزن گاو بالغ ۱۲۵۰کیلوگرم است ، وزن گوساله هنگام تولد ۴۸ کیلوگرم ، افزایش وزن روزانه به طور متوسط ۱.۵ کیلوگرم در روز است . گوشت این نژاد از کیفیت بسیار عالی برخوردار است و به همین علت قیمت آن از سایر گوشتها گرانتر است . بازدهی لاشه این نژاد ۶۵ تا ۷۰ درصد می باشد .

● نژادهای سنتزی یا آمیخته :

نژادهایی هستند که از تلاقی دو یا چند نژاد با همدیگر به وجود می آیند . چون هر نژاد دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد می باشد و به وسیله آمیخته گری خصوصیات چند نژاد را در یک نژاد جمع می نماییم . در این نژادهای سنتزی نزاد براهمن به عنوان یک پایه پدری استفاده می گردد . اکثر این نژادها از کشور امریکا می باشند .

● برانگوس:

منشاء آن کشور آمریکا می باشد و از تلاقی براهمن و آنگوس می باشد که سه هشتم خصوصیات نژاد براهمن و پنج هشتم خصوصیات نزاد آنگوس را دارا است . رنگ بدن سیاه یکدست می باشد و قابلیت عادت پذیری بالایی به شرایط آب و هوایی را دارد .

● بیف مستر :

منشاء آن آمریکا می باشد در اثر تلاقی سه نژاد شورت هورن یک چهارم ، هرفورد یک چهارم ، و برهمن دو چهارم می باشند اکثراً قرمز یکدست است .

● شاربرای :

منشاء آن آمریکا می باشد و از تلاقی دو نژاد شاروله سیزده شانزدهم و برهمن سه شانزدهم بوده و رنگ آن سفید است .

● برآرفورد :

از تلاقی براهمن و هرفورد بدست آمده است .در ایران به علت ارتباط خویشاوندی گاوها توده های بومی در مناطق مختلف کشور وجود دارند که نمی توان به آنها نژاد گفت .

توده گاوهای جنگلی :مثل گاوهای مازندرانی که شبیه برهمن و دارای کوهان نسبتاً بزرگ بوده و تولید شیر آنها ۲ تا ۳ کیلوگرم در روز است و جثه نسبتاض کوچکی دارند .

توده گاوهای کوهستانی : مثل سرابی که مخصوص نواحی سردسیر بوده و از نظر تولی شیر مقام اول را دارد .

توده گاوهای مرکزی : مثل گلپایگانی که جثه کوچک داشته و مقاوم به بیماری می باشد و از نظر تولید شیر با درصد چربی بالا ۶% معروف است .

توده گاوهای دشتی : مثل سیستانی از نظر جثه بر گاوهای ایرانی برتر بوده و دومنظوره گوشتی و کار می باشد .

تذکر : از گاو سرابی به عنوان جرسی ایران نام می برند به علت مشابه بودن از لحاظ فنوتیپ ، جثه و شرایط آب و هوایی محل پرورش و خصوصیات کمی و کیفی شیر مثل درصد چربی شیر .

نژادها و خصوصیات نژادى گاوهاى گوشتى

آنگوس (Angus)

شاروله (Charolias)

هرفورد (Herford)

براهمن (Brahman)

بیف مستر (Beef master)

آنگوس قرمز

لیموزین (Limousin)

سمینتال (Simmental)

برانگوس (Brangus)

گالوی (Gallowy)

بیشتر خاستگاه نژادهاى گاوهاى گوشتى امروزه اروپا مى‌باشد. اکثر صفاتى که در انتخاب و اصلاح گاوهاى گوشتى در نظر گرفته مى‌شدند، صفاتى بودند که مورد قبول و مناسب با خاستگاه و شرایط محلى آنها بود.


جهت دانلود متن کامل پاورپوینت نژادهای گاو گوشتی کلیک نمایید


برچسب ها: پاورپوینت نژادهای گاو گوشتی ، دانلود پاورپوینت نژادهای گاو گوشتی ، مقاله نژادهای گاو گوشتی ، تحقیق نژادهای گاو گوشتی ، مقاله در مورد نژادهای گاو گوشتی ، تحقیق در مورد نژادهای گاو گوشتی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 12:46 ب.ظ
دیدگاه ها ()

پرسشنامه خود پنداره راجرز

چهارشنبه 13 بهمن 1395 12:14 ب.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پرسشنامه خود پنداره راجرز به صورت فایل ورد و قابل ویرایش بوده و یکی از پرسشنامه های معتبر در مورد  خود پنداره بوده دارای 3  صفحه می باشد

پرسشنامه خود پنداره راجرز[۱] :

برای سنجش خودپنداره از پرسش‌نامۀ خود پندارۀ راجـرز) ۱۹۵۱، به نقل از رقیبی و میناخانی، (۱۳۹۰که دو فرم الف و ب دارد استفاده شد. فرم الف شامل ۴۱ جفت صفت است که در اختیار پاسخگو قرار داده می‌شود و از وی خواسته می‌شود با توجه به مقیاس هفت درجه ای (۱ تا ۷) بالای پرسش‌نامه، عددی را برحسب دوری یا نزدیکی هر صفت با صفاتی که در خود سراغ دارد، علامت بزند. در مرحلۀ بعد فرم ب در اختیار فرد پاسخگو قرار می‌گیرد و از وی سؤال می‌شود که دوست دارید چگونه شخصی باشید و یا فرد ایده‌آل شما کیست؟ پس از این سؤال، از فرد پاسخگو خواسته می‌شود تا دوباره در یک مقیاس هفت درجه ای (انتخاب ۱ تا ۷ برای هر دو صفت) عدد مورد نظر خود را انتخاب کند. در این مرحله، عدد انتخابی فرم الف را در ردیف x و عدد انتخابی در فرم ب را در ردیف Y ثبت می کنیم. سپس تفاضل این دو را به توان ۴ رسانده و مجذور  مجموع تفاوت ها را محاسبه می کنیم. اگر مجذور به دست آمده بین  ۰تا ۷ باشد، نشان‌دهندۀ خود پنداره طبیعی (مثبت، اگر بین۷/۰۱  تا ۱۰ باشد، نشان‌دهنده خود پنداره ضعیف (منفی) و اگر ۰۱/۱۰ باشد، نشان‌دهنده خود پنداره روان رنجور است. روایی و پایایی این پرسش‌نامه به دفعات در ایران بررسی شده است (نوربخش و حسن پور، ۱۳۸۳؛ صنم نژاد، ۱۳۸۶). نوربخش و حسن پور (۱۳۸۳) روایی همگرای پرسش‌نامۀ خود پندارۀ راجرز را بر مبنای همبستگی با پرسش‌نامۀ خود پندارۀ بک گرارش نموده و رقیبی و میناخانی (۱۳۹۰) آلفای کرونباخ فرم الف و ب را به ترتیب ۶۹/۰ و ۶۰/۰ گزارش کرده‌اند.


جهت دانلود متن کامل پرسشنامه خود پنداره راجرز کلیک نمایید


برچسب ها: پرسشنامه خود پنداره راجرز ، دانلود پرسشنامه خود پنداره راجرز ، دنلود پرسشنامه خود پنداره راجرز ، فایل پرسشنامه خود پنداره راجرز ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 بهمن 1395 12:15 ب.ظ
دیدگاه ها ()

پاورپوینت یولاف

چهارشنبه 13 بهمن 1395 12:12 ب.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پاورپوینت یولاف شامل  23  صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از پاورپوینت های جامع و کامل در مورد  یولاف   می باشد

یولاف Avena sativa/Oat

یولاف در ابتدا علف هرز مزارع گندم و جو بوده و با گسترش دامنه ی کشت  گندم و جو به صورت گیاه زراعی درآمده است.

دلیل اصلی عملکرد بالای این گیاه در عرض های جغرافیایی بالا سازش آن با  سرما است.تولید جهانی یولاف در سال ۲۰۰۵ حدود ۴/۲۱ میلیون تن بوده  است.دارای گونه های تترا پلوییدو دیپلویید و هگزاپلوییدی می باشد.مهمترین کشورهای تولید کننده ی یولاف آمریکا.کانادا و لهستان می باشند.عمده ترین  ارقام یولاف زراعی از گونه ی sativa می باشند.دانه یولاف به طور مستقیم  مورد استفاده ی اسب.گوسفند و پرندگان قرار می گیرد.

ویژگی های گیاه شناسی یولاف:

گیاهی یکساله از قبیله یAvenae بوده و مانند سایر غلات بند بند و تو خالی  است.ارتفاع ساقه از ۱۵۰-۶۰ cmمتغییر است.گل اذین آن خوشه وانشعابات  ممکن است از یک سو یا از دو سو باشدو قدرت پنجه زنی آن کمتر از گندم و  جو است.برخی از ارقام بدون ریشک هستند.ریشک در ارقام ریشک دار از  رگبرگ میانی منشا میگیرد.یولاف گیاهی خود گشن است که درصد  خودگشنی آن از۱۰-۰ درصد متغییر است.

زراعت یولاف:

یولاف مانند سایر غلات معتدله دارای ارقام بهاره و پاییزه است.کمینه ی دما  برای جوانه زنی یولاف۳-۲ درجه است.یولاف به صورت مخلوط با جو برای  تولید دانه به عنوان خوراک دام کاشته می شود. میوه ی یولاف گندمه است.میزان بذر مصرفی ۹۰ کیلوگرم در هکتار است. تا حدود زیادی به شرایط نامساعد محیطی مقاوم است.یولاف را حساس  ترین گیاه به خوابیدگی است.مناسب ترین زمان برداشت برای مصرف  سیلویی در مرحله ی شیری شدن دانه ها و برای سایر موارددر مرحله ی خمیری شدن دانه است

در یولاف انرژی پائین است و جسه بزرگی نسبت به دیگر خوراک دانه های غلات عمومی بعد از خرمن کوب کردن با پوسته قابل مصرف است . معمولا پوسته ۲۴ تا ۳۰ % وزن دانه یولاف را تشکیل می دهد . از آنجایی که دانه یولاف تولید شده در فصل خنک اند کرده که کیفیت آن پائین تر از آنهاست .

از آنجایی که در فصل خنک رشد می کنند کیفیت دانه های یولاف تولید شده پائین تر است . این تولید شده است ابتدایی ترین خوراک در قسمت شمالی از بزرگترین گیاهان است . کیفیت ، اندازه گیری وزن آن به وسیله پیمانی است ( که هر پیمانه ۳۶ لیتر است ) . اساسا گونه های آن افزایش یافته اند در طول درجه حرارت های که دانه ها پر شده اند و دوره ای که دانه ها رسیده اند . خوراک یولاف یکی از نمونه قدیمی که تغییریافته است ، با کیفیت بالا و وزن سنگین یولافها و آنها از قسمت ها شمالی به جنوبی انتقال یافته و به راحتی تولید می شوند .

خوراک استارتر :

یولافها یکی از دانه های مهم برای شروع غذایی گاوها است زیرا پوسته آنها بزرگ و حاوی فیبر است . اکثرا توصیه می شود گاوداران قبل شروع غذایی برای گوساله ها فقط از یولاف یا اکثرا از دانه ها استفاده کنند . اساسا تغییر بالا انرژی دانه ها در حیوانات آنها را با مصرف دانه ها سازگار می کند . اندازه بزرگ و انرژی پائین در یولاف ها و ترکیب آن با دیگر دانه ها و ارزش ویژه آن برای کمک کردن به یادگیری گوساله ها در خوردن ، گرفتن گاوهای شروع کننده از دانه ها مطمئن ( بی خطر ) است . یولافها ممکن است حاوی ۵۰ % تا ۷۰ % با دانه ها مخلوط شوند و گاوها هستند عادت داده شده با خوراک کامل . باید سطح یولافها کاهش یابد ۲۰ تا ۳۰ % از خوراکهای جیره .

تغذیه دامهای جوان با شیر مادر و غذای خشک مکمل پوسته کامل یولاف یکی از عمومی ترین و بیشترین تغذیه دامهای جوان با شیر مادر و غذای خشک مکمل استفاده شده آشکار در قسمتهای شمالی می باشد . عملکرد گاو ( // ) می گیرد .

پرورش تلیسه های جایگزین شونده

تلیسه های جایگزین شونده ( گوساله های ماده که برای گله نگهداری می شوند ) نباید به غذا خوری خود کاری که تنها شامل یولاف بوده دسترسی داشته باشند . آزمایش ها نشان داده که این برنامه سبب گردیده تا برخلاف وضعیت مطلوب ، گوساله های ماده جوان چاق شده و این رشد چربی در آنها بر روند شیر دهی گوساله تاثیر گذارده و دوره پروار بندی آنها در گله طولانی تر می سازد . ترکیب علوفه خرد شده با یولاف که بهتر از تغذیه با علوفه تنها بوده ، می تواند این مشکل را کاهش دهد .

پرورش گله پرواری

تکرار استفاده از یولاف در تغذیه و رشد حیوان مطلوب بوده ، اما هنگامی که به عنوان منبع اصلی انرژی جهت گله پرواری مورد کاربری قرار گرفته در مقایسه با ذرت ، جو معمولی ، سورگوم یا گندم دارای ارزش پائین تری است . هنگامی که از آن نیمی از رژیم غذایی پروارها استفاده شده ارزش آن تنها حدود ۸۵% ذرت یا جو در هر تن است . نسبتهایی که شامل مقادیر بالایی از یولاف بوده یا حتی فاقد مواد خشبی است در مقایسه با ذرت یا جو دارای توان افزایش وزن قابل ملاحظه ای نمی باشد . این مخصوصا در ۴۰ تا ۶۰ روز آخر دوره پروار بندی مصداق دارد . یولاف دارای کیفیت ( ۳۵ پوند در هر بوشل یا بیشتر ) می تواند در سطوحی بالاتر از یک – سوم نسبتهای مورد کاربری استفاده شده بدون اینکه عامل کاهش وزن یا پائین آمدن ارزش غذایی گردد . در بین غلاتی که دارای الیاف کمی بوده ، یولاف به عنوان یک مکمل همیشگی در رژیمهای غذایی متراکم محسوب می گردد ( مواد کنسانتره )


جهت دانلود متن کامل پاورپوینت یولاف کلیک نمایید


برچسب ها: پاورپوینت یولاف ، دانلود پاورپوینت یولاف ، مقاله یولاف ، تحقیق یولاف ، مقاله در مورد یولاف ، تحقیق در مورد یولاف ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 بهمن 1395 12:14 ب.ظ
دیدگاه ها ()

پاورپوینت بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته

چهارشنبه 6 بهمن 1395 10:57 ق.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پاورپوینت بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته شامل  18  صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از پاورپوینت های جامع و کامل در مورد  بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته  می باشد و دارای منابع معتبر می باشد 

مقدمه

پسته محصولی است که با شهرت بی نظیر خود ،نام سزمین ما را در اقصی نقاط دنیا بر زبانها جای می سازد.

پسته میوه مطلوب و پرطرفداری است از گروه مغزها بوده،و در میان همه اقلام خشکبار به سلطان مغزها شهرت یافته است.

در برخی مدارک قدیمی تر تا حدود ۷۰۰۰ سال قبل آثار پسته دیده شده که احتمالا قدیمی ترین میوه جهان محسوب می گردد.

به رغم سابقه طولانی پسته در ایران ،پسته کاری در نیم قرن اخیر توسعه بیش از پیش یافته است .

از کل تولید جهانی ایران با تولید ۵۷% مقام اول و آمریکا با تولید ۱۷% مقام دوم را داراست .

ایران بزرگترین تولیدکننده وصادرکننده پسته با تولید بیش از ۱۱۳۰۰۰ میلیون تن می باشد.

پسته ایرانی بهترین طعم وکیفیت را در بین پسته های تولید شده ،توسط کشورهای دیگر (آمریکا و ترکیه دارد).

در کرمان خصوصا نواحی اطراف رفسنجان،بیش از ۱۶۰۰۰ هکتار زمین زیر کشت پسته موجود است،حدود ۹۵% پسته کشور در آنجا تولید می شود.

از میان انواع پسته ،پسته های دهان بسته ؛غیر خندان ؛دانه ریز ،درجه ۳و۴ را به خود اختصاص داده اند ،در ضمن این پسته ها جنبه صادراتی نداشته وبازار کمتری دارند.

در حالیکه از نظر خواص تغذیه ای ؛خواصی مشابه پسته های درجه یک دارندو همچنین به علت عدم تماس مغز پسته با محیط خارج فاقد آلودگی میکروبی و سم آفلاتوکسین هستند.

بر این پایه تولید کره پسته این امکان را مهیا کرده که ضمن استفاده بهینه ؛ارزش مصرفی پسته های نام برده شده را ارتقا داد.

تنوع پسته ایران

بر اساس اندازه پسته به ۳ گروه تقسیم می شوند

۱)پسته فندقی

۲)پسته کله قوچی

۳)پسته ایرانی بلند (اکبری ، احمدی ، بادامی)

ارزش غذایی پسته

بررسی ترکیبات غذایی پسته نشان میدهد ،پسته در مقایسه با سایر خوراکیها از مواد مغذی قابل توجه ای برخوردار است.

پسته دارای درصد قابل توجه ای از مواد معدنی نظیر آهن (۱۴ میلی گرم در صد)و کلسیوم

(۱۴۰ میلی گرم درصد )و همچنین ویتامین ها نظیر vit A

روغن پسته

روغن پسته از نظر دارا بودن اسیدهای چرب غیر اشباع ،به خصوص اسید اولئیک (حدود ۷۰%)و لینولئیک (حدود ۱۷%) ولینولنیک(حدود ۱/۰-۴/۰ )قابل توجه است.

لازم به ذکر است محتوای چربی پسته ،به موقعیت جغرافیایی درختان پسته وابسته است.

میزان کلسترول آن در حد صفر (که بیانگر این نکته است که برای افرادی که از کلسترول بالا رنج می برند ،افراد پیر و حتی افراد سالم جامعه ،مصرف مواد غذایی حاویی این گونه روغن ها مفید خواهد بود.

مواد فرار دانه های پسته

در تحقیقی که توسط سلیمان و همکارانش انجام گرفت ،دانه های پسته در ۲۰۰-۲۲۰ به مدت ۲۰ -۳۰ دقیقه برشته شدند.

ترکیبات معطر فرار از روغن استخراجی  توسط روش تقطیر co2 خلا جدا گشتند.

محصول غلیظ عطر شدید پسته برشته شده را داشت.و به ۲ قسمت بازی واسیدی/ خنثی تقسیم شد.وبه کمک GC ترکیبات آن را جدا کردند .


جهت دانلود متن کامل پاورپوینت بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته کلیک نمایید


برچسب ها: پاورپوینت بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ، دانلود پاورپوینت بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ، مقاله بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ، تحقیق بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ، مقاله در مورد بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ، تحقیق در مورد بررسی خواص پسته و تکنولوژی تولید کره پسته ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 بهمن 1395 10:59 ق.ظ
دیدگاه ها ()

پاورپوینت بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری

چهارشنبه 6 بهمن 1395 10:55 ق.ظ   نویسنده : نگار موسوی      


پاورپوینت بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری شامل   13 صفحه به صورت فایل ورد و قابل ویرایش می باشد که یکی از پاورپوینت های جامع و کامل در مورد  بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری  می باشد و دارای منابع معتبر می باشد 

مقدمه و آشنایی با اصطلاحات علمی

خاک‌های هالوموروف یا تحت تاثیر املاح

خاک‌های شور

خا‌ک‌های قلیا

خاک‌های شور و قلیا

نظریه‌های مختلف در مورد مکانیسم جذب نمک‌ها توسط گیاهان

نفوذپذیری بافت‌ها

اثر پروتوپلاسم

درجه اشباع بافت‌ها

اثرت شوری روی مراحل رشد

تاثیر روری جوانه زدن

تاثیر روی ساختمان گیاه

تاثیر بر روی مراحل زایشی گیاه

تاثیر شوری بر گیاهان

تحمل یک گیاه نسبت به شوری با یکی از معیارهای زیر بررسی می‌شود:

توانایی گیاه در زنده‌ماندن در خاک شور

رشد یا عملکرد مطلق گیاه

رشد یا عملکرد نسبی گیاه در یک خاک شور در مقایسه با رشد همان گیاه در یک خاک غیرشور

جدول راهنمای کلی در تشخیص مقاومت گیاهان

مقاومت و عکس‌العمل گیاهان نسبت به شوری

الف: اجتناب (Avoidance):

گیاهان به سه روش از استرس محیط اطرافشان اجتناب می‌کنند.

بدون صرف انرژی، نمک را به بیرون بفرستد.

با صرف انرژی و انجام فعالیت آن را بیرون بفرستد.

نمک وارد شده را رقیق کنند.

ب:‌تحمل

تحمل از راه‌های مختلفی اندازه‌گیری می‌شود که عبارتند از:

هدایت ویژه عصاره اشباع خاک بر اساس درصد استاندارد کاهش محصول y=100-B(Ece-A)

تعادل اسمزی گیاه

سرعت جذب و انتقال Na+

بخش‌هایی از بافت که نمکی زنده مانند، یعنی بخش‌هایی از بافت را در سری‌های محلول مشخصی از NaCl فرو برده و سپس نسبت سلول‌های زنده را کمک پلاسمولیز بوسیله گلوکز هیپرتونیک تعیین می‌کنند که روش دقیقی برای اندازه‌گیری تحمل است.


جهت دانلود متن کامل پاورپوینت بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری کلیک نمایید


برچسب ها: پاورپوینت بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ، دانلود پاورپوینت بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ، تحقیق بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ، مقاله بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ، تحقیق در مورد بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ، مقاله در مورد بررسی مکانیسم تحمل گیاهان به شوری ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 بهمن 1395 10:57 ق.ظ
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نگار موسوی(85)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic